Brezplačno svetovanje, pokličite nas in z veseljem vam bomo svetovali!

Peptidi - brez njih celice, organi in tkiva v telesu, sploh ne morejo delovati

By Matej Dimic

Published: April 16, 2018

Peptidi - brez njih celice, organi in tkiva v telesu, sploh ne morejo delovati

Kaj pravzaprav so peptidi?

.

Peptidi so osnova celičnega življenja na zemlji. (1.)

V telesu opravljajo bistvene in osnovne funkcije, od prebave do dihanja in njihovo pomanjkanje botruje k pojavu bolezni in prezgodnjega staranja. Peptidi so povezovalni del vseh telesnih procesov in brez njih prav nič ne bi funkcioniralo tako, kot mora. p2 Peptidi in njihova uporaba so bistveni pri raziskovanju novih zdravil. Proizvedeni so lahko naravno ali sintetično, prav tako se njihova uporaba prilagodi glede na zdravstvene in druge težave posameznika. .

Kako delujejo peptidi?

. Različni peptidi različno delujejo oz. so različni peptidi tarčno usmerjeni v delovanje določenih celic, organov in funkcij. Nekateri podpirajo delovanje črevesja, drugi dihal, tretji skrbijo za zdravo prostato, spet drugi za zdravje jeter in tako naprej. (2.) p4 Določeni peptidi so usmerjeni na delovanje in spodbujanje imunskega sistema in na izločanje hormonov, spet drugi pa vplivajo na delovanje in obnavljanje že obstoječih peptidov v telesu. .

Kje se nahajajo peptidi in za kaj skrbijo?

. Peptidi se nahajajo v prav vsaki telesni celici in imajo številne funkcije, vključno s: (3.) .
  • proizvodnjo hormonov
  • proizvodnjo encimov
  • spodbujajo absorpcijo hranil
  • pomagajo pri presnovi maščob
  • spodbujajo presnovo ogljikovih hidratov
  • skrbijo za presnovo in absorpcijo beljakovin
  • spodbujajo izločanje inzulina
  • skrbijo za uravnan nivo kortizola in stresa
  • skrbijo za pravilno absorpcijo beljakovin v mišice
  • so regulator optimalnega hormonskega ravnovesja
  • ščitijo in krepijo delovanje imunskega sistema
  • obnavljajo delovanje kostnega mozga
  • spodbujajo normalen razvoj, preprečujejo prezgodnjo menopavzo in andropavzo
  • so bistveni za dobro delovanje možganov
  • njihovo pomanjkanje spodbuja nastanek kroničnih obolenj, avtoimunih obolenj in drugih bolezni in težav, ki jih povezujemo s staranjem
. Peptidi dejansko v telesu sprožajo nastajanje naravnih antibiotikov oz. naravnih antibiotičnih učinkov v primeru obolenj. PEPTIDI | Farmad Firenze

Brez peptidov življenje ne bi bilo možno.

.

Kako peptidi pomagajo v diagnostiki?

. Peptide pa uporabljajo tudi v diagnostiki, saj določeni peptidi reagirajo na okolje, ki jih obdaja. (4.) Določeni peptidi v določenem okolju spremenijo barvo in tako ob npr. pomanjkanju peptidov obarva rdeče, to lahko pokaže, da se na tem področju pojavlja presežek toksinov, virusov in drugih patogenov. Prav tako so peptidi nekakšni senzorji za biomedicinsko diagnostiko in določajo delovanje in odzivaje že obstoječih telesnih peptidov. p1 Peptidi so tisti, ki spodbujajo dovolj energije, porabo maščob, delovanje metabolizma, gradnjo mišic, absorpcijo beljakovin, nastajanje hormonov in encimov. .

Kako si najlažje predstavljamo, kaj so peptidi?

.

Peptide si lahko predstavljate kot veliko drevo.

Celo drevo je hormon, ta hormon pa je sestavljen iz peptidnih vej, korenin, listov in plodov. Brez peptidov torej drevesa sploh ne bi bilo. .

Kakšna je povezava med peptidi in rastnim hormonom?

Peptidi prav tako spodbujajo tvorbo in nastajanje rastnega hormona, ki se po 25. letu ne tvori več, je pa odločilnega pomena za nastajanje drugih hormonov, za delovanje žlez in za vse procese, ki jih povezujemo s staranjem. p8 Peptidi spodbujajo specifične receptorje, ki so odgovorni za nastajanje rastnega hormona. (5.) .

Kako sploh deluje naše telo in kaj imajo pri tem peptidi?

. V možganih počiva majhna žleza, hipofiza. Njena naloga je, da regulira delovanje drugih žlez z notranjim izločanjem, npr. ščitnice, jajčnikov, prostate, slinavke in nadledvične žleze, ki so bistvene za izločanje hormonov, ki so tisti, ki uravnavajo in nadzorujejo vse telesne funkcije.

Optimalno in zdravo hormonsko ravnovesje je nujno za zdravje, dober izgled in mladostno počutje. Brez hormonov bi propadli, brez hormonov ne bi delovali naši osnovni telesni procesi.

p12 Hipofiza v signalne molekule pošilja signale, kako naj nastajajo hormoni, na kaj naj vplivajo, kam naj se vežejo in podobno. Prav tako jim daje signale, naj nadzirajo delovanje in odzivanje drugih hormonov. Vsi ti hormoni, kadar so v ravnovesju, skrbijo za to, da se dobro počutimo, da smo zdravi in da dobro izgledamo. (6.) .

Kaj pa staranje in peptidi?

S staranjem pa se ta proizvodnja in delovanje hormonov upočasni, kar je odvisno od rastnega hormona. Rastni hormon skrbi za dolgo mladost oz. mladostnost, skrbi pa tudi za normalno raven inzulina, ohranja delovanje telesnih funkcij ter prebave. .

Kaj spodbuja dobro delovanje hipofize?

. Rastni hormon je tisti, ki spodbuja optimalno in zdravo delovanje hipofize, da ona dobro in zdravo skrbi za uravnavanje in delovanje vseh ostalih žlez, hormonov in funkcij. p2 Rastni hormon pa izvira iz hipotalamusa, očeta žlez, ki leži nad hipofizo, mamo žlez. (7.) .

In kdo spodbuja nastajanje rastnega hormona?

. Peptidi so tisti, ki skrbijo za nastajanje in delovanje rastnega hormona. Rastni hormon pa je tisti, ki ga povezujemo s preprečevanjem staranja in z obnovo vseh telesnih procesov, funkcij in delovanj. Povečana proizvodnja rastnega hormona optimizira vse ostale celične in telesne procese ter upočasni vse procese, ki jih povezujemo s staranjem. .

Kako deluje rastni hormon?

Rastni hormon deluje na prav vsa tkiva v telesu, pri otrocih in mladostnikih je nujen za rast kosti, hrustanca in zob, v starosti spodbuja proizvodnjo in absorpcijo beljakovin, spodbuja porabo maščob, skrbi za delovanje žleze slinavke in izločanje inzulina ter optimizira nivo sladkorja v krvi. Strokovni nasveti - Peptidi - Superskin Rastni hormon prav tako spodbuja nastajanje inzulinu podobnega rastnega faktorja-1 (IGF-1), ki je pomemben pri razvoju in gradnji mišične mase. Prav tako so ravno peptidi tisti, ki hipofizi in hipotalamusu povedo, da je v telesu premalo rastnega faktorja in obratno. Peptidi so prav tako tisti, ki hipofizi in hipotalamusu povedo, če je rastnega hormona v telesu preveč, da se njegova proizvodnja zmanjša. .

Kako pa na vse skupaj vplivajo dodatki sintetičnih hormonov?

Ravno zato je zelo pomembno, da ob jemanaju določenih hormonov vemo, kaj vse jemljemo in kako ti hormoni vplivajo na nas, saj z njimi v telesu naredimo tudi »določeno škodo«, saj ob nepravilnem, dolgem in konstantnem jemanju, svojemu telesu preko peptidov sporočamo, da imamo določenih hormonov dovolj, kljub temu, da jih v resnici nimamo in z določenimi hormonskimi pripravki svojo naravno proizvodnjo še zmanjšujemo. Ti mogočni peptidi | | GOPREZZO.COM • Pazi nase in na lase. .

Kako nam lahko peptidi pomagajo pri hormonskem ravnovesju?

. Res dobri in kakovostni dodatki peptidov skrbijo, da se hormoni in rastni hormon vseeno normalno tvorijo in delujejo, kljub jemanju sintetičnih hormonskih pripravkov.  

Peptidi ne bodo nikoli preveč povečali proizvodnje hormonov, saj vedno delujejo preko negativne povratne zanke in v primeru, da je npr. določenih hormonov v telesu preveč, njihovo proizvodnjo zmanjšajo in seveda obratno. (8.)

Ponovimo kaj sploh so peptidi in iz česa so sestavljeni?

. Peptidi so majhni proteini, sestavljeni iz manj kot 50 aminokislin. Peptide bi lahko dejansko poimenovali naši najboljši prijatelji, regulatorji našega življenja. .

Zakaj se odločite za dodajanje kakovostnih peptidov?

. Obstajajo številne študije in dokazi, da peptidi spodbujajo nastajanje in povečanje rastnega hormona. p7 ... Prav tako peptidi:
  • Skrbijo za optimalno izražanje in proizvodnjo ostalih hormonov
  • Skrbijo za delovanje žlez
  • Uravnavajo nivo inzulina
  • Skrbijo za normalenn odziv na stres
  • Zmanjšujejo telesno maščobo
  • Skrbijo za presnovo OH, maščob in beljakovin
  • Skrbijo za absorpcijo beljakovin v mišice
  • Spodbujajo metabolizem
  • Skrbijo za normalno delovanje spolnih žlez
  • Skrbijo za zdravje dihal
  • So sestavni del prebavnega taku
  • Izboljšujejo nastajanje kostnega mozga
  • Skrbijo za zdravo delovanje imunskega sistema
  • Spodbujajo celostno telesno regeneracijo
  • Spodbujajo hitrejše celjenje
  • Zmanjšujejo tveganje za srčne bolezni
  • Optimizirajo in skrbijo za dobro pretočnost žil
  • Delujejo kot naravni pomljajevalec oz. anti aging
  • Spodbujajo nastajanje in izločanje rastnega hormona
.

Peptidi so tisti, ki poskrbijo, da se rana zaceli in so tisti, ki poskrbijo, da se ob fizičnemu naporu spotimo.

Peptidi niso tako kot umetni hormoni, ki določeno težavo prikrijejo temveč delujejo kot obliž na rano in poskrbijo za regeneracijo, obnovo in rast novega tkiva. 9. Peptidi so kot vodnjak mladosti.

Kaj se zgodi, če nam peptidov manjka?

. Večina ljudi se z njihovim delovanjem ne ukvarja, niti jih njihovo delovanje ne zanima. Pa vseeno si vsi želimo živeti dolgo, zdravo in mladostno življenje. In prav peptidi so tisti, ki poskrbijo za to. Če imamo v telesu peptidov dovolj, je z nami vse v redu. Problem nastane, ko nekaj ne funkcionira več tako, kot bi moralo. In takrat zdaj lahko vemo, da je pomanjkanje peptidov tisto, ki narekuje takšen način delovanja telesa, organov in celic. p11 Pravi peptidi pa določenemu organu, celici ali tkivu pomagajo, da se ponovno obnovi in da ponovno zdravo in dobro deluje. Določeni peptidi so usmerjeni v delovanje srca, spet drugi v delovanje prostate in izločanje testosterona, tretji v delovanje pljuč, četrti v delovanje oči, peti v delovanje mehurja in ledvic ter šesti v delovanje slinavke in izločanje inzulina.

Leta 2014 so v Sydneyu odprli kliniko, kjer zdravijo samo s peptidi.

Zdravnik ter direktor, dr. John Hart priznava, da so peptidi tudi njemu popolnoma spremenili življenje. »Kot endokrinolog se že večino življenja ukvarjam s hormoni, njihovim izločanjem in delovanjem. Prav njihovo pomanjkanje je vodilo v nizek libido, presežek maščobnih oblog, rast trebuha, težave s spanjem in pretiranim odzivom na stres.« »In ravno peptidi so tisto, ki so mi pomagali k večji proizvodnji testosterona, k več energije, k boljšemu spancu ter k bolj mladostnemu videzu.« Profesor fiziologije in biokemije na Univerzi Charles Sturt pravi, da peptidi izboljšajo vse telesne naravne funkcije. »Peptidi spodbujajo nastajanje človeškega, naravnega rastnega hormona, ki skrbi za popravilo vseh celic, tkiv in organov.« Prav tako pravi, da peptidi ne spreminjajo funkcij in delovanj naših lastnih hormonov, kot to delajo sintetični hormoni in zato tudi nimajo stranskih učinkov. .

Ali imajo peptidi stranske učinke?

. Ne. Če so to kakovostni in kvalitetni peptidi. Težava nastane le takrat, ko uporabnik dejansko ne ve, kaj kupi, kakšni so peptidi, ki jih kupi in kakšna je njihova kakovost. V tem primeru si lahko naredite več škode kot koristi. p14 Ne uporabljajte neznanih vrst peptidov, brez kredibilne osnove in kliničnih študij o kakovosti ter delovanju.

Najnovejše zdravstvene raziskave pa potrjujejo, da so trenutno peptidi v ospredju, ko govorimo o novih dosežkih v biomedicini.

Prepričajte se le, da kupite takšne peptide, ki so preverjeni, katerih kakovost ni vprašljiva in katerih delovanje je neoporečno.