Brezplačno svetovanje, pokličite nas in z veseljem vam bomo svetovali!

Avtofagija uravna delovanje hormonov

By Matej Dimic

Published: January 28, 2019

Avtofagija uravna delovanje hormonov

Avtofagija je obvezen proces vsake telesne celice in je nujna za zdravo delovanjecelotnega organizma in prav motnje v delovanju procesa avtofagije povezujemo s številnimi zdravstvenimi težavami, visoko stopnjo avtofagije pa povezujemo z zdravjem, energičnostjo in vitalnostjo.

Zakaj vse je avtofagija odlična?

Autofagija - pojam, važna pravila i iskustva | Minut za mene

Avtofagija je odlična pomoč, ko imate težave z izločanjem inzulina, previsokim krvnim sladkorjem, povišanim stresnim hormonom kortizolom, premalo delujočo ščitnico, ste kronično preutrujeni, slabo spite, ste tesnobni in anksiozni.

K vsem tem težavam vedno pristopite celostno, avtofagija pa je eden izmed glavnih in zelo pomembnih korakov

Avtofagija uravna hormone, uredi delocanje črevesja in optimizira izločanje hormonov

Avtofagija je zelo uspešna metoda pri:

  • Težavah s črevesjem
  • Neuravnanih hormonih
  • Anksioznosti in depresiji
  • Bolečih menstruacijah
  • Menopavznih težavah
  • Sladkorni bolezni oz. pri težavah z izločanjem inzulina
  • Kronični utrujenosti

Koraki do uravnanega hormonskega ravnovesja z avtofagijo

Avtofagija pomaga in uravna delovanje žleze slinavke in izločanje inzulina

Šta je autofagija? Kako dolazi do autofagije? - YouTube

Avtofagija je pokazala zelo uspešne rezultate pri ljudeh, ki imajo težave z izločanjem inzulina, kar zmanjšuje tveganje za sladkorno bolezen, PCOS, neplodnost.

Prav tako avtofagija uspešno pomaga k izgubljanju prevelike telesne teže.

Spodbuja izločanje in povečuje rastni hormon

Rastni hormon je zelo potreben, saj telesu pomaga izgubiti odvečno maščobo ter pomaga nadomestiti izgubljeno mišično maso. Po določenih raziskavah naj bi avtofagija spodbudila nastajanje rastnega hormona za kar 2000%.

Avtofagija uravna delovanje nadledvičnih žlez, zniža stresni hormon kortizol in in spodbudi izločanje spalnega hormona melatonina ponoči

Ravnovesje v kortizolu (hormon stresa) in melatoninu (hormon spanja) je ključnega pomena v več pogledih, saj je dovolj melatonina potrebnega za spočitnost zjutraj, globoko spanje in regeneracijo ponoči in mirnost zvečer, kortizol pa je potreben za jutranjo pripravljenost na dnevne izzive, za okrepljen imunski sistem, preprečevanje avtoimunih obolenj ter depresije in anksioznosti.

Kalorijska restrikcija, AUTOFAGIJA i POST? Kako se radi i ima li smisla?

Melatonin zvečer umirja in pomaga zaspati, kortizol pa zjutraj pomaga energično začeti dan.

Neravnovesje med melatoninom in kortizolom vodi v duševne težave, pridobivanje kilogramov, slab spanec in v kronično utrujenost.

Dr. Christiane Northrup nam je na svojih predavanjih avtofagijo predstavila kot obvezen del delovanja vsake celice. Glavni sprožitelj avtofagije pa je prekinitveni post, kar pomeni, da si v dnevu izberete 8 ur, v okvirih katerih lahko jeste, ostalih 16 ur pa ne jeste. Priporočam, da najkasneje jeste ob 20:00 uri ali prej, naslednji dan pa preskočite zajtrk in če ste nazadnje jedli ob 20:00, naj bo vaš zajtrk čez 16 ur, torej ob 12:00.

Prav tako je zelo pomembno kaj boste jedli v času osmih ur, dneva nikakor ne začnite z ogljikovimi hidrati, ki skupaj z visokim kortizolom le zaklepajo maščobe, prav tako ne pretiravajte z beljakovinami, saj je avtofagija ravno proces razgradnje beljakovin, prav tako ne pozabite na dovolj zdravih maščob in vlaknin.

Avtofagija in prekinitveni post sta zagotovo pravilna pot k zdravju in vitalnosti.

.