Magnezij - preverite 50 znakov pomanjkanja
Published: May 25, 2018
Magnezij je mineral, ki je bistven za več kot 300 regulativnih in biokemičnih procesov v telesu in vpliva na delovanje vseh organskih sistemov.
Ali se pomanjkanje magnezija nazorno kaže?
Ja,simptomi pomanjkanja magnezija so zelo nazorni, pogosto pa jih zamenjujejo z različnimi boleznimi. Simptomi pomanjkanja magnezija obsegajo tako fizične, kot mentalne in bolezenske telesne znake. . Katere bolezni povezujemo s pomanjkanjem magnezija? Poznamo cel spekter bolezni, ki jih povezujemo s pomanjkanjem magnezija. Klasični simptomi pomanjkanja magnezija vključujejo njegovo pomembno fiziološko vlogo v organizmu ter vpliv magnezija na delovanje in ravnotežje drugih mineralov, kot sta kalcij in kalij. Ti simptomi vključujejo tike, krče, napade tesnobe in nepravilen srčni ritem. Drugi znaki pomanjkanja magnezija so latentni oz. prikriti in jih povezujemo s pojavom številnih bolezni, kot so glavoboli, migrene, nespečnost, tesnoba, depresija, napihnjenost, prebavne težave in utrujenost. Prav tako povezujemo pojav številnih novodobnih, kroničnih bolezni, s pomanjkanjem magnezija. ..Zakaj nam pravzaprav primanjkuje magnezija?
Najnovejše študije dokazujejo, da telo zaradi stresnih situacij in zakisanosti, samo iz sebe, za svojo nevtralizacijo, iz svojih celic, organov, tkiv, kosti in zob ter las, črpa kalcij in magnezij. In zato ima večina ljudi, kljub temu, da ima sicer v telesu dovolj magnezija, ima na koncu, le tega, za svoje optimalne potrebe, premalo. Torej, če ste pod stresom, premalo spite, jeste nezdravo hrano, uporabljate neekološko kozmetiko in čistila, jemljete zdravila in živite v urbanem okolju, potem je velika verjetnost, da vam magnezija primanjkuje.Zato morate vedno, ob določenih težavah, boleznih in različnih simptomih, vedno pomisliti tudi na pomanjkanje magnezija.
Preverite znake pomanjkanja magnezija:
.- Vedenjske motnje
- Razdražljivost in tesnoba
- Letargija
- Slabo pomnenje
- Slabe kognitivne funkcije
- Izguba apetita
- Psihološke bolezni
- Depresija
- Tesnoba
- Anksioznost
- Nihanje razpoloženja
- Slabost
- Glavoboli
- Migrene
- Prebavne težave
- Zabuhlost
- Napihnjenost
- Tiki
- Mišični krči
- Hiperaktivni refleksi
- Slaba koordinacija mišic
- Tremorji
- Neželeno gibanje oči
- Vrtoglavica
- Težave pri požiranju
- Zvišan intracelularni kalcij
- Hiperglikemija
- Pomanjkanje kalcija
- Pomanjkanje kalija
- Nereden ali hiter srčni utrip
- Kronični krči
- Upočasnitev rasti
- Nepravilen razvoj dojenčkov
- Sindrom kronične utrujenosti
- ADHD
- Epilepsija
- Parkinsonova bolezen
- Težave s spanjem
- Migrena
- Osteoporoza
- Predmenstrualni sindrom
- Bolečine v prsih
- Srčne aritmije
- Bolezni koronarne arterije in ateroskleroze
- Hipertenzija
- Diabetes tipa II
- Astma
- Težave v nosečnosti
- Težave s pridobivanjem mišic
- Hormonska neravnovesja
Kakšno pomanjkanje magnezija poznamo?
. Poznamo dve glavni razliki simptomov pomanjkanja magnezija, simptomatsko in asimptomatsko, kjer se klasično ne kaže kot znaki pomanjkanja magnezija. Kadar je pomanjkanje magnezija asimptomatsko, takrat telo ne kaže nobenih klasičnih znakov pomanjkanja magnezija in pri tej obliki pomanjkanja magnezija postane že zelo hudo, kara se pomanjkanje pokaže v obliki simptomov. Testiranje pomanjkanje magnezija znotraj celic je zato lahko zelo dobra pomoč, kadar sumite, da vam magnezija morda primanjkuje. Dr. Ronald Elin iz oddelka za patologijo in laboratorijsko medicino iz univerze v Louisvilleu, jasno opozarja na težave, ki lahko nastanejo zaradi pomanjkanja tega magnezija. Poudarja tudi, da se lahko zdita diagnostika in tretiranje pomanjkanja magnezija preprosto, pa vendar je to lahko zelo kompleksen proces, saj se magnezij vpleta v tako veliko različnih telesnih procesov, v delovanja organov, celic in hormonov in njegovega pomanjkanja ne moremo obravnavati samo kot eno samo težavo. Zato je pomanjkanje magnezija skupek težav in simptomov in zato je zelo pomembno testiranje posameznih telesnih sklopov, organov, tkiv, hormonov in celic, da dejansko lahko vidimo, kje ga manjka in kako njegovo pomanjkanje lahko nadomestimo. Npr. pomanjkanje magnezija lahko vpliva na pojav kalcinacij in na neravnovesje kalcija, na pomanjkanje kalcija v kosteh, zobeh in možganih, lahko pa povzroči tudi diabetes oz. sladkorno bolezen tipa 2. V časopisu American College of Nutrition, dr. Liebscher pri določenih znakih in težavah, zato priproča: .- Testiranje pomanjkanja znotrajceličnega magnezija
- Testiranje pomanjkanja magnezija v različnih telesnih sklopih
- Ureditev prehrane, odstranitev določene hrane, ki zavira absorpcijo magnezija
- Določitev prehranskega načrta, ki zagotavlja dostopen magnezij
- Ureditev nihanja sladkorja
- Začetek terapije z magnezijem, dokler se raven le tega ne izboljša